Jednoduché sčítanie priamo v Excel bunke.

Spočítavate si účty na kalkulačke pred zapísaním do tabuľky? Už to nerobte.

Takýto úžasný dopyt som dostal mailom: „Ľuboš, viete čo by bolo vážne užitočné? Keby sa každá kolónka vedela sama spočítavať. Keď mám viac účtov za jeden deň, musím si to spočítavať na kalkulačke a potom zapisujem do tabuľky. Veľmi by sa mi hodilo, keby som to nové číslo mohla iba pripísať k tomu, ktoré tam už je.“

Odpoveď: „Môžete. Iba to tam dopíšte. Aha, takto:“

Blg6_spocitanie_v_bunke

To spočítavanie sa veľmi elegantne dá robiť priamo v Excel bunke. Zabudnite na kalkulačku. A naviac, „tá bunka“ si bude pamätať jednotlivé položky (viď. obrázok). Budete z toho nadšený.

Popísané slovom:

– Nastavím sa na konkrétnu bunku /P11/: vo Food, do kolónky Others, dňa 13.1.

– Je v nej zapísané číslo (suma) „14,50“. Chceme pridať „2“. Urobíme iba to toto:

– Zadajte nasledovne z klávesnice: „=14,5+2“.

– Zatlačiť “Enter”.

– V bunke vidíte číslo: “16,50”

– Keď sa znovu “nastavíte” na bunku v dialógovom riadku vidíte “=14,5+2”

A je to. Vidíme správny výsledok. Je možné skontrolovať aj z čoho pozostáva. Ak spočítavate zopár čísel, tento spôsob je skvelý. Viac ako päť hodnôt, by som takto nespočítaval. Ale dá sa.

 

Nech sa Vám darí excelovať.

Ľuboš.

Ľuboš Bahorec

Som expert na Excel a rád pomôžem excelovať aj Vám. Milujem peniaze a s vášňou riadim ich tok. Môj príbeh nájdete tu >>>

Komentáre

  • Získajte eBook “5 jednoduchých tipov, ako krotiť Excel” na Váš email ZDARMA.

    Zadajte nižšie svoje meno a e-mail a získajte ZDARMA eBook "5 jednoduchých tipov ako krotiť Excel" Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem (Ľuboš Bahorec, Malokarpatské nám.10, 841 03 Bratislava) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Zatlačením tlačidla nižšie vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre posielanie eBook-u a ďalších informačných mailov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacich tém. Svoj súhlas môžete samozrejme kedykoľvek odvolať kliknutím na odkaz "Odhlásiť sa" v každom poslanom e-maile.

  • Najnovšie články

  • Kategórie