Sledujete svoje peniaze? Možno práve v Exceli.

Jednoduché tipy na zadávanie hodnôt.

Ako zadávate údaje do Excelu? Keď zapíšete hodnotu, kliknete myšou mimo, použijete klávesu šípky, či zatlačíte „Enter“? Ja používam väčšinou na potvrdenie „Enter“. Tiež na vkladanie údajov, keď kopírujem. Tento spôsob zadávania je skvelý práve pre príklad, ktorý uvádzam.

Sledovanie financií: Kúpil som naftu do auta. Idem si zaznačiť nový výdaj. Označím si najskôr predchádzajúci záznam (čerpanie) a zvolím kopírovať.

Blg8_PHL

Vybraté bunky (viď. Obrázok) mám skopírované, prejdem kurzorom na (B,76) dátum 11.3.2016 v stĺpci „Výdaj“, kde chcem nový výdaj zapísať a zatlačím „Enter“. Následne si upravujem údaje podľa skutočnosti (z pokladničného dokladu a zapísané kilometre). Po prepísaní, či úprave v bunke VŽDY potvrdzujem klávesom „Enter“. Pozrite si krátke video:

Nabudúce sa pozrieme na niečo ďalšie… 🙂

Nech sa Vám darí excelovať.

Ľuboš

Ľuboš Bahorec

Som expert na Excel a rád pomôžem excelovať aj Vám. Milujem peniaze a s vášňou riadim ich tok. Môj príbeh nájdete tu >>>

Komentáre

  • Získajte eBook “5 jednoduchých tipov, ako krotiť Excel” na Váš email ZDARMA.

    Zadajte nižšie svoje meno a e-mail a získajte ZDARMA eBook "5 jednoduchých tipov ako krotiť Excel" Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem (Ľuboš Bahorec, Malokarpatské nám.10, 841 03 Bratislava) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Zatlačením tlačidla nižšie vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre posielanie eBook-u a ďalších informačných mailov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacich tém. Svoj súhlas môžete samozrejme kedykoľvek odvolať kliknutím na odkaz "Odhlásiť sa" v každom poslanom e-maile.

  • Najnovšie články

  • Kategórie