Peniaze v Exceli, alebo jednoduchý osobný rozpočet.

Nemiznú Vám občas peniaze? Sotva prídu, rýchlo sa vytratia. Bez opýtania, bez zaváhania. Počul som to veľakrát. Aj samému sa mi to občas deje.

Mám na to však jeden fígeľ. Keď prídu, rozdelím ich. Ako prvé si odložím to čo chcem, aby mi zostalo. Ďalej nechám peniaze na pravidelné účty a faktúry. Zostatok si rozdelím na týždne a tak postupne míňam. To je v princípe všetko.

Ako viem koľko mi zostane na rozdeľovanie? Ľahko. Do tabuľky si na jednu stranu zapíšem moje príjmy a na druhú stranu si zapíšem výdavky (teda účty, faktúry čo je potrebné platiť). Napríklad takto:

moj_osobny_rozpocet

Na tento veľmi jednoduchý osobný rozpočet ma inšpirovala Zorka Zámečníková. Prvý návrh mám od Peťa. A ten čo vidíte na obrázku bol pripravený na mieru. Zorka ho dáva ako darček svojim klientom, ktorý vyplnia krátky dotazník.

Stiahnite si ho aj vy.

Nech sa Vám darí excelovať (aj s peniazmi).

Ľuboš.

PS: Svoje financie riadim dynamickým spôsobom. Súbor (v ktorom je 24 aktívnych listov) stále dopĺňam a tvorím. Na jednotlivých listoch sledujem (príjmy aj výdavky) od pohybov na jednotlivých účtoch, cez plánované zostatky, “dlhé aj krátke” míňanie, útraty na dovolenky, výlety, auto, splátky istiny a úroku hypotéky…

…moja vášeň pre riadenie toku peňazí 🙂

Ľuboš Bahorec

Som expert na Excel a rád pomôžem excelovať aj Vám. Milujem peniaze a s vášňou riadim ich tok. Môj príbeh nájdete tu >>>

Komentáre

  • Získajte eBook “5 jednoduchých tipov, ako krotiť Excel” na Váš email ZDARMA.

    Zadajte nižšie svoje meno a e-mail a získajte ZDARMA eBook "5 jednoduchých tipov ako krotiť Excel" Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem (Ľuboš Bahorec, Malokarpatské nám.10, 841 03 Bratislava) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Zatlačením tlačidla nižšie vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre posielanie eBook-u a ďalších informačných mailov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacich tém. Svoj súhlas môžete samozrejme kedykoľvek odvolať kliknutím na odkaz "Odhlásiť sa" v každom poslanom e-maile.

  • Najnovšie články

  • Kategórie