Čo sa mi „nezmestilo“ do eBook-u zdarma?

Hlavička Excel tabuľky (popis stĺpcov) vytlačená na každej strane.

Občas má vaša Excel tabuľka riadkov viac než dosť. Na druhej, tretej či desiatej vytlačenej strane sa začnete strácať. „Čo mám v tom, ktorom stĺpci?“ …a listujete v papieroch na začiatok. Mne osobne sa to často stávalo v rôznych „len tak vytlačených“ zostavách.

Dám Vám tip, ako si pomôcť, keď potrebujete vytlačiť „dlhú“, ale čitateľnú tabuľku. Napríklad prílohu ku zmluve so zoznamom majetku.  Ostatne som to využil, keď som si tlačil nepravidelné slovesá z angličtiny.

Výsledkom bude, že sa zobrazí  hlavička (nadpis) tabuľky na každom vytlačenom liste. V Excel súbore ju máte iba raz (v našom prípade hore na riadku „1“ /viď. obrázok/).

Praktické, však. 🙂 Ako na to?

tlac_nadpisov

 

Zvoľte (viď obrázok) „Rozloženie strany“, vyberte si „Vytlačiť nadpisy“. Zobrazí sa „Nastavenie strany“. V ňom vyberte „Hore opakovať riadky“ kliknutím najskôr na koniec riadku, kam sa oblasť zapisuje a potom na riadok „1“.

Potvrďte „OK“. A je to. …Dajte „Tlač“. Ďalšie zaujímavé tipy nájdete tiež tu>>.

PS: Nájdete to aj cez „Nastavenie strany“ v časti „Tlač“ ale mne sa to tam „spustiť“ nepodarilo. Môžete vyskúšať…

Ľuboš Bahorec

Som expert na Excel a rád pomôžem excelovať aj Vám. Milujem peniaze a s vášňou riadim ich tok. Môj príbeh nájdete tu >>>

Komentáre

  • Získajte eBook “5 jednoduchých tipov, ako krotiť Excel” na Váš email ZDARMA.

    Zadajte nižšie svoje meno a e-mail a získajte ZDARMA eBook "5 jednoduchých tipov ako krotiť Excel" Vaše osobné údaje (meno, e-mailová adresa) sú u mňa v bezpečí a budem (Ľuboš Bahorec, Malokarpatské nám.10, 841 03 Bratislava) ich na základe vášho súhlasu spracovávať podľa zásad ochrany osobných údajov, ktoré vychádzajú zo slovenskej a európskej legislatívy. Zatlačením tlačidla nižšie vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním potrebným pre posielanie eBook-u a ďalších informačných mailov odo mňa, ktoré sa budú týkať súvisiacich tém. Svoj súhlas môžete samozrejme kedykoľvek odvolať kliknutím na odkaz "Odhlásiť sa" v každom poslanom e-maile.

  • Najnovšie články

  • Kategórie